Historie

Jak to všechno vzniklo

Milý deníčku,
historii píší hrdinové a ti nejlepší byli vždycky dva: Romulus a Remus, Čuk a Gek, Pat a Mat, Štaflík a Špagetka… I náš turnus má své zakladatele, a protože jsou to bratři Fialové (Martin za 18 a Václav bez 2 za 20), právem se neoficiálně nazýváme FIALOVÝ TURNUS.

Právě od nich se můžete dozvědět, že se před mnohými roky jezdilo za devatero hory do Hukvald. To byla ještě společná parta s tehdejším Domem dětí a mládeže ve Slaném. Pokud je mi známo, tak dnes je to Středisko volného času – Ostrov a svoji základnu mají v Tisu u Blatna. Naše organizace – občanské sdružení se jmenuje „SLUNÍČKO“ a během léta se na táborové základně v Jesenici u Rakovníka vystřídají čtyři čtrnáctidenní turnusy.

S naší partou jezdím deset let. Některá jména mých předchůdců (Jíra, Kopr, Míla, Vašek…) znám tedy jen z doslechu. Někteří (Nikita, Katka, Standa, Termix, Iša, Šárka, Balů, Máňa, Tomík, Vítek, Kastrol, Broďák, Luboš…) jezdit přestali a věnují se pracovním, rodičovským a jiným povinnostem a je hezké, že mnozí z nich nezapomněli a jsou s námi v kontaktu nebo se na nás v létě přijedou podívat. Naši současnou úžasnou fialovou partu najdete pod krycím názvemturnus Marty Hláskové.

Proč to všechno vůbec děláme, proč místo volna, dovolené a prázdnin jezdíme blbnout s dětmi? Protože nás to baví, ale totálně… Jídlo z ešusu v přírodě chutná tak nějak jinak, baví nás se koupat v lavorku, polévat se konví, řezat dříví, zpívat u táboráku, honit se s dětmi po lese, prostě jen tak blbnout… Ti, co píší kroniky, také nedají dohromady úplně všechno, tak pokud jsem na někoho či na něco zapomněla, určitě se ozvěte.

Skoroblondýna (žlutá)