Historie

Dobývání pevnosti Boyard 2014

Jako 4. turnus pod organizací LT Sluníčko Slaný s vedením Petry jsme se vydali dobývat pevnost Boyard. Za dozoru zkušených vedoucích si děti vyzkoušeli mnoho dobrodružných a zábavných úkolů, jako například večerní cestu za otcem Furou. Ten je uvítal ve své pevnosti a společně se svými rozkošnými dcerami, Nanou a Pipi, je provázel všemi úkoly.

Mnoho našich her bylo náročných na mozečky, jako luštění zašifrovaných dopisů, které dětem opravdu zamotaly hlavu. Během našeho dobývání jsme měli mnoho zajímavých hostů. Nejen psovody z řad české policie, ale také méně známe Mistry temnot. Ti dětem připravili mnoho hlavolamů, které byly připraveny jako duely mezi jednotlivými zástupci týmů. Otec Fura byl převelice spokojený s jejich udatným bojem, který taky náležitě ocenil hodnotným darem při návštěvě jeho sídla. Nejen on, ale i všichni vedoucí si tábor náramně užili a těší se na další rok s Vámi a novou dobrodružnou hrou.

S pozdravem a úsměvem Gabča & Janča & Kamča & ostatní


Cestou necestou pohádkovým světem 2013 

Tak jako každý rok i letos pořádala Petra Nyklová pod záštitou dětské organizace Sluníčko Slaný letní dětský tábor v Jesenici. Tentokrát na téma Cestou necestou pohádkovým světem. Děti si zahrály hry na motivy různých pohádkových příběhů, ať již českých, nebo zahraničních autorů. Jednou z mnoha známých pohádek bylo Sedmero krkavců Boženy Němcové, kde se děti po přeměně vedoucích v krkavce vydali na cestu do lesa za jejich záchranou. Hlavním úkolem záchrany bylo přenocování v temném lese. Všichni, včetně nejmenších, si prožili velice zajímavé noční dobrodružství, za stálého dohledu „zachráněných“ vedoucích. Při celodenní etapě na motivy moderní kreslené pohádky Doba ledová, si děti vyzkoušeli týmovou spolupráci při „výstupu“ na ledovec a při sběru zásob pro veverku Scart.

Ve dnech odpočinku byl pro děti připraven i poznávací výlet do Lužné u Rakovníka, kde si prohlédli a seznámili se s historií české kolejové dopravy od počátků do současnosti. Začátkem prohlídky muzea byla zajímavá projížďka po úzkokolejce, která se u nás v současnosti téměř nepoužívá. Velkou zajímavostí byl funkční RC model železnice. Tradičně se konal i výlet za zábavou do Rakovníka do místního aquaparku.
Konali se i tradiční táborové radovánky, jako např. večerní posezení u ohně s kytarou, karneval, divadlo a další. Všichni si tábor velice užili a na příští rok se převelice těší. Přidáte se?

By Cigi & Charlie


2010
14. – 28.  srpna jsme se opět sešli na táboře pod vedením naší hlavasky Petry. Tentokrát se našich 14 dní odehrávalo v duchu Pirátů z Karibiku. Jakožto učenci, z kterých se měli stát piráti, jsme se vydávali do různých konců světa, kde bylo za potřebí plnit úkoly. Některé byly jednodušší, další nám daly velice zabrat. Věděli jsem však, že je musíme zplnit, jinak bychom se nedozvěděli další část příběhu nebo nenašli hrdinu, který nás provázel celým táborem.. Kletba bájného Aztéckého pokladu byla nakonec zdárně zlomena a spoustu postav zachráněno.

Tak jako loni nás i letos svou přítomností poctilo několik návštěv. Jednou z nich byla Policie ČR, konkrétně hrstka psovodů. S velkým zápalem nám předvedli, jak vypadá výcvik psa, co všechno se dá trpělivým tréninkem pejsek naučit a předvedli i cvičný zásah proti ozbrojenému pachateli za použití psa.  V následné besedě jsme se dověděli spoustu informací o policejním vybavení a pejscích. Druhou návštěvou byla skupina ohnivých kejklířů  ze Hřebče, kteří nám předvedli své vystoupení s ohněm. I přes nepřízeň počasí se výstup velice povedl a aktéři byli vytleskáni k několika přídavkům.